Kozmetički tretmani kod kuće vs. profesionalni tretmani – Šta je bolje?
Da li je bolje negovati kožu kod kuće ili ići na profesionalne kozmetičke tretmane? Saznajte savete o čišćenju lica, pilingovima i maskama za različite tipove kože.
Kozmetički Tretmani Kod Kuće vs. Profesionalni Tretmani – Šta Je Bolje?
Mnoge žene i devojke imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i ceđenja kod kozmetičara, a neka od tih iskustva su bila loša. Neke žene čak imaju ožiljke i rupe na licu zbog čestih poseta nestručnim kozmetičarima. Pitanje koje se postavlja je: da li je bolje negovati lice kod kuće redovno ili ipak odlaziti na profesionalne tretmane?
Negovanje lica kod kuće vs. poseta kozmetičaru
Mnoge žene smatraju da je bolje negovati lice kod kuće, ali uz korišćenje visokokvalitetne kozmetike, nego odlaziti kod nekoga ko nije dovoljno stručan. Međutim, neke žene vole da im tretman uradi pravi stručnjak sa najboljom kozmetikom, jer to može dati bolje rezultate.
Neke žene imaju sreću da im koža ne zahteva često čišćenje i ceđenje, pa im je dovoljno povremeno odlaziti na blage tretmane kao što su piling, masaža lica i maska. Kod kuće neke koriste piling jednom nedeljno, dok druge preferiraju masku za dubinsko čišćenje.
Kako često koristiti piling i maske?
Preporučuje se da se piling radi jednom u 15 dana, dok se maska može koristiti jednom nedeljno. Međutim, neke žene su koristile maske i do šest puta nedeljno, što može biti previše i iritirati kožu. Najbolje je koristiti masku za dubinsko čišćenje dva puta nedeljno u početku, a kasnije jednom nedeljno za održavanje.
Koje maske su najbolje za kožu?
Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje koja uklanja višak sebuma i sprečava stvaranje mitesera. Za suvu kožu, hidratantna maska je najbolji izbor jer vraća vlagu. Neke žene koriste maske na bazi meda, dok druge preferiraju kupovne proizvode poznatih brendova.
Kako se rešavati mitesera bez ceđenja?
Mnoge žene imaju loša iskustva sa ceđenjem mitesera, jer može dovesti do ožiljaka i rupa na koži. Umesto toga, preporučuje se pariranje lica vodom, a zatim čišćenje kože iseckanim persunom ili blagim pilingom. Neke žene koriste voćne kiseline, poput pomorandže, koje blago pilinguju kožu i smanjuju proširene pore.
Da li su maramice za skidanje šminke dobre?
Iako su maramice za skidanje šminke praktične, ne treba ih koristiti prečesto jer sadrže hemikalije koje mogu iritirati kožu. Bolje je koristiti blage čistače lica ili prirodne metode kao što su med i krastavac.
Zaključak
Najbolji pristup negovanju lica zavisi od tipa kože i njenih potreba. Ako odlučite da idete kod kozmetičara, obavezno izaberite stručnog profesionalca. Ako preferirate kućnu negu, koristite kvalitetne proizvode i ne preterujte sa tretmanima. Važno je slušati svoju kožu i prilagođavati rutinu njenim potrebama.